Těhotenská poradna

Mým cílem v péči o těhotnou ženu je, abyste prožily své jedinečné těhotenství zdravě a v co největší fyzické i psychické harmonii. Můj pohled na těhotnou ženu je celostní – holistický. Poradna obsahuje vše, co poradna u gynekologa, kromě vyšetření ultrazvukem a vyšetření vaginálního. Mimo to si udělám čas i na Vaše starosti, na které většinou v poradně lékaře není tolik prostoru.
Petra Kratochvílová

Jak probíhá těhotenská poradna:

Na první poradně si vyjasníme Vaše očekávání a moje možnosti. Založím dokumentaci, která zahrnuje Vaši zdravotní anamnézu a ošetřovatelskou anamnézu. Ta zahrnuje mj. životosprávu – stravovací návyky, fyzickou aktivitu, odpočinek a spánek, psychickou pohodu, míru stresu.

Při každé návštěvě změřím krevní tlak, vyšetřím moč indikačním papírkem, vyšetřím břicho pohmatem a změřím výšku dělohy. Ptám se, jak se cítíte, jestli máte nějaké obtíže – zajímají mě i ty zdánlivě nepodstatné – a navrhuji řešení pomocí úpravy životosprávy, event. s využitím vhodných léčivých rostlin a přírodních doplňků a aromaterapie.

Pokud jste zdravá a Vaše těhotenství probíhá normálně, můžete chodit do těhotenské poradny po celou dobu pouze ke mně. Pokud by se v průběhu těhotenství objevil nějaký zdravotní problém, odeslala bych Vás do péče lékaře a ke mně byste mohla docházet pouze doplňkově na konzultace. Tuto variantu také volí mnoho zdravých žen, které chodí pravidelně ke svému gynekologovi a podle potřeby na konzultace ke mně.