Aktuální události

LINKA POMOCI ŽENÁM PŘED PORODEM  A PO PORODU A JEJICH PARTNERŮM

Milé ženy, nastávající matky a otcové, rodiče krátce po narození miminka - pro Vás všechny Unie porodních asistentek vytvořila podpůrnou linku Rodim v klidu, kde jsou pro Vás k dispozici porodní asistentky, aby zodpověděly Vaše dotazy a pomohly Vám projít tímto nelehkým obdobím. Na této lince neodpovídáme na dotazy týkající se momentální situace v konkrétních porodnicích (ty se mění ze dne na den, proto se informujte ve Vámi vybrané porodnici), ani Vám nenajdeme porodní asistentku (k tomu je určena Mapa porodních asistentek na www.unipa.cz + www.ambulantniporod.cz, kde najdete seznam porodních asistentek poskytujících péči mj. po ambulantním porodu).

Linka pomoci zde: https://rodimvklidu.cz/jsem-tehotna-a-hledam-podporu-a-pomoc/?fbclid=IwAR1BwL6Zfc5ESRXs0Ra04ZTIq7CYJ8culvN3VkGEln22D9TpCxXU6ssHqno

Pokud chcete přispět na chod linky, více zde: https://rodimvklidu.cz/jsem-tehotna-a-hledam-podporu-a-pomoc/?fbclid=IwAR1BwL6Zfc5ESRXs0Ra04ZTIq7CYJ8culvN3VkGEln22D9TpCxXU6ssHqno

Plánované akce:

Přirozený porod a péče o miminko - víkendový kurz

Termín: konání kurzu je z důvodu pandemie odloženo na dobu neurčitou.

Porod může být posilující a pozitivní zážitek! Nevěříte? Přijďte se dovědět, jak to funguje, co je opravdu důležité a jak je možné se připravit.

Kurz je určen ženám, které čekají první miminko a jejich partnerům. Sobotní kurz je určen také ženám, které už dítě mají, ale chtěly by více porozumět přirozenému porodu a připravit se na vědomé prožití narození svého dalšího dítěte. I v případě vícerodiček je přítomnost partnera vítána.

O čem si budeme povídat v sobotu?

Tématem dne bude především porod. Co to vlastně je normální porod? Jakou roli hraje psychika ženy? Budeme mluvit o jedinečnosti zrození a síle ženy, o roli partnera u porodu i po něm. Zmíníme roli aromaterapie a bylinek, přičichneme si k vybraným éterickým olejům. Dovíte se o zvláštnostech posledních týdnů před porodem a koukneme se mimo jiné na porodní přání.

Součástí lekce je i relaxace, dechové cvičení, masážní techniky.

A co v neděli?

Náplní nedělní části je především péče o miminko. Dovíte se o zvláštnostech novorozence a praktické péči o miminko. O bondingu a jeho jedinečném významu. Zmíníme se o nošení dětí v šátku a nosítku, o látkových plenách a tzv. bezplenkové komunikační metodě. Pro témata kojení a šestinedělí je vyhrazena hodina po obědě a je určena pouze ženám.

Místo konání: Mateřské centrum Nechanice (15km od Hradce Králové), Raabova 110, Nechanice (kulturní dům)

Nejbližší termín: duben 2020

Cena: 2500,-Kč (partner zdarma)   

Je možné se přihlásit jen an jeden den (cena 1300 Kč)        

Proběhlé akce:

BESEDA S PORODNÍ ASISTENTKOU

Přijďte si popovídat o tématech těhotenství, šestinedělí a rození dětí.

11.2.2020 v 15:30 hod v RC Konvička v Hořicích. Místo konání: Sportovní hala Hořice (Zborovská ul.) - za Zemědělskou akademií a gymnáziem.

27.2. v 10-12 hod v RC Sedmikráska v Hradci Králové. Zieglerova 230, 500 03 Hradec Králové

VAŘENÍ NA RODIČOVSKÉ - ZDRAVĚ A RYCHLE

Co by měla vědět každá žena o vaření? Co má obsahovat jídelníček a jaké typy zpracování stravy kdy zvolit?

Přijďte se inspirovat a nadchnout pro vaření zdravých obědů! Dostanete tištěné materiály s podrobnými informacemi. Co jíst při dlouhodobém kojení? Co jíst a nejíst po porodu? Pár rychlých receptů na závěr.

Kde: Rodinné centrum Sedmikráska, Zieglerova 230, Hradec Králové. JE NUTNÉ SE REGISTROVAT NA STRÁNKÁCH SEDMIKRÁSKY (www.sedmikraskahk.cz). Hlídání dětí zajištěno.

Kdy: 12.6.2019 od 10:00 - 12:00 hod

SVĚTOVÝ TÝDEN RESPEKTU K PORODU

Přednáška na téma: Kdo je porodní asistentka?

Chcete se dovědět více o práci komunitních porodních asistentek? Je rozdíl mezi těhotenskou poradnou porodní asistentky a gynekologa? Jak Vás může Vaše porodní asistentka podpořit u porodu? Co obnáší návštěvní služba porodní asistentky v šestinedělí?

Místo konání: Ekocentrum Paleta, Štolbova 2874, Pardubice.

Kdy: 13.5.2019 od 10 hod

Přednáška na téma: Porod stokrát jinak

Povídání o tom, že porod může být pro ženu pozitivní a posilující zážitek. Je nutno se na akci předem přihlásit – kapacita míst je omezená.

Místo konání: Rodinné centrum Sedmikráska, Zieglerova 230, Hradec Králové.

Kdy: 15.5.2019 v 10:00 hod

LÉČIVÁ SÍLA ŠESTINEDĚLÍ

Kdy: 3. dubna 2019 10:00 - 12:00

Šestinedělí je jedním z nejdůležitějších období v životě ženy. Přitom v moderním světě většinou velmi zanedbávané. Pojďme si popovídat o tom, co by každá žena měla vědět, abyv šestinedělí vše probíhalo, jak má. Také se budeme věnovat znovuobjeveným tradicím.
Kde: Křesťanské rodinné centrum Sedmikráska Hradec Králové (Zieglerova 230)

Cena: 90 Kč, členky RC Sedmikráska 70 Kč

PRŮVODCE ZDRAVÝM TĚHOTENSTVÍM

Kdy: 6.4.2019 10:00 - 12:00

Přednáška, která má za cíl provést Vás pohodovým a zdravým těhotenstvím. Na co by těhotná žena neměla zapomínat: Vhodná strava a fyzická aktivita, psychická pohoda a význam posledních týdnů. Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá.

Kde: V Křesťanském rodinném centrum Sedmikráska v Hradci Králové (Zieglerova 230)

Cena: 90 Kč, členky RC Sedmikráska 70 Kč

ZEPTEJTE SE PORODNÍ ASISTENTKY

Kdy: Další termín bude vypsán v červnu

Přijďte si popovídat s porodními asistentkami Petrou Kratochvílovou a Hanou Hornychovou o všem, co Vás zajímá o početí, těhotenství, porodu, šestinedělí. Kdo je porodní asistentka a jaké její služby můžete využít?

Kde: V Křesťanském rodinném centrum Sedmikráska v Hradci Králové (Zieglerova 230)

Cena: 90 Kč, členky RC Sedmikráska 70 Kč

SETKÁNÍ MAMINEK S MIMINKY

Předběžný termín nejbližšího setkání bude určen průběžně

Společné dopoledne v MC Nechanice 10-12hod.

Přijďte se pochlubit miminkem, popovídat si, sdílet své zkušenosti, inspirovat se, získat nové přátele.

S sebou podložku (pro ležící miminko), svačinu, popř. i oběd (k dispozici je mikrovlnka). Pokud bude hezky, můžeme jít na dětské hřiště - s sebou deku a vhodné oblečení.