Aktuální události:

Při příležitosti Světového týdne respektu k porodu a Mezinárodního dne porodních asistentek proběhnou v květnu tyto akce:

1. Přednáška Těhotná žena v péči porodní asistentky

Jaká je role porodní asistentky v péči o ženu? Jak vypadá poradna porodní asistentky? Co je to návštěvní služba po porodu a jaký je její průběh?

V Hradci Králové dne 3.5.2018 od 14:00 do 15:00 hod v rámci odpoledního programu ke Světovému týdnu respektu k porodu ve Sboru kněze Ambrože, Ambrožova 728. Od 12:00 do 16:00 hod můžete v rámci akce také zdarma využít poradnu porodní asistentky.

2. Piknik s porodními asistentkami Petrou Kratochvílovou a Hankou Hornychovou

Přijďte si popovídat o tématech těhotenství, rození, mateřsvtí a dovědět se více o roli porodní asistentky v péči o ženu a novorozence.

V Pardubicích ve středu 9.5.2018 od 15 hod, Tyršovy sady, Pardubice

V Hradci Králové ve čtvrtek 17.10.2018 od 15 hod. Změna místa konání: Rotunda Lounge Café, Šimkovy sady, Hradec Králové. Parkovat lze u Kauflandu nebo za Magistrátem. Při hezkém počasí samozřejmě zůstaneme venku, pokukd nás déšť a vítr zaženou do kavárny, budeme si povídat tam. Těšíme se na setkání!

3. Přednáška Porod stokrát jinak

Jak vypadá normální porod a jak se na něj žena může efektivně připravit? Jaké praktiky jsou dnes běžné v porodnicích a kdy jsou opodstatněné? Jaká má práva rodící žena a novorozenec?

V Hradci Králové dne 16.5.2018  od 10:00 do 12:00 hod v Křesťanském rodinném centru Sedmikráska (Zieglerova 230/4)

2.-3.6.2018 Kurz přípravy na přirozený porod a péči o dítě

Víkendový kurz je určen nastávajícím maminkám i tatínkům a také ženám, které už rodily, ale tentokrát by chtěly být více informované a připravené a narození svého dítěte by chtěly prožít jinak. Hlavním cílem je porozumnění normálnímu porodu, práce s vlastní psychikou, vytvoření pozitivních postojů, role partnera u porodu, využití přírodních prostředků a mnohé další.

Více informací  a registrace na emailu: predporodni.kurz@seznam.cz

Celkem 14hod., cena 1.900,-Kč (partner zdarma)

Mateřské centrum Nechanice, Raabova 110.

Setkání maminek s miminky

Termín květnového setkání bude upřesněn.

Společné dopoledne v MC Nechanice 10-12hod.

Přijďte se pochlubit miminkem, popovídat si, sdílet své zkušenosti, inspirovat se, získat nové přátele.

S sebou podložku (pro ležící miminko), svačinu, popř. i oběd (k dispozici je mikrovlnka). Pokud bude hezky, můžeme jít na dětské hřiště - s sebou deku a vhodné oblečení.